czwartek, 23 września 2010

Medalion "Korona Seleny"

  "Selene ma skrzydła przestronne,a blask,który rozsiewa po niebie,rodzi się z jej głowy nieśmiertelnej i ogarnia całą ziemię.Poświatą swoją ozdabia wszystkie rzeczy,a jej złota korona rozświetla ciemne powietrze..."
 Tak o tej Bogini Księżyca śpiewa jeden z hymnów greckich.
"Mitologia" od wieków była inspiracją pisarzy,poetów,malarzy itp.Nosząc pseudonim tej  krainy szczęśliwości,harmonii i spokoju (a nawet w jednym z kalendarzy znalazłam imię Arkadia obchodzone w grudniu)
Nie wypadałoby więc gdybym od czasu do czasu nie zainspirowała się również mitycznymi postaciami pięknie opisywanymi w przekładzie "Mitologii" Jana Parandowskiego :)


   

                                      

9 komentarzy:

 1. cudowny medalion... zresztą jak każdy, który wychodzi spod Twoich rąk ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Waooooo qué maravilla!! me encanta!!

  OdpowiedzUsuń
 3. Posiada kartę Lidia do Wspomnienie Krainy Lidii , zamieszkałej przez Lidyjczyków W starożytności . Na leżała Lidia wschód do Grecji , jej stolica bylo Miasto Sardes , a rządził Lidia Król Krezus , który zasłynął z ogromnego bogactwa .
  Lidie JAK Król Krezus , uwielbiają Złoto i drogie kamienie . W Sobie Lidie go maja cos z arystokratek , cos z " wyższych sfer "; Stad Ich nienaganne wyczucie , co nie dotyczy siebie włożyć Rano , wieczorem co. Alicjo dziesięć wsam Naszyjnik Raz DLA Mnie ....:))))
  Pozdrawiam Lidia

  OdpowiedzUsuń
 4. ÓÓÓÓÓ! Arkadia! Very nice!
  Nagyon szép!
  Gratulálok! :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Witam po przerwie, mam nadzieję ,że kiedyś zobaczę Twoją biżuterię na szyi jakiejś top modelki w ekskluzywnym pokazie mody. Medalion jest iście królewski.

  OdpowiedzUsuń
 6. Dziękuję dziewczyny za Wasze miłe komentarze (^_^)

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za dobre słowo,ale krytykę też jakoś przełknę:)